Petline Hakkında

Petline

tarihçe

2022

Türkiye’de yılın en ses getiren kongresine ev sahipliği yapan markamız, 1. Anadolum Sempozyumu ile 400’den fazla veteriner hekimi biraraya getirmiş ve bölgesinde ağırlamıştır. Veteriner hekimlerin sürekli eğitimini desteklemek ekibimiz için büyük bir mutluluk kaynağı olmuştur. Markamız sürekli eğitimi desteklemeye yıl boyunca devam etmiş olup, birçok etkinlikte ve fuarlarda yer almıştır. Bu organizasyonların pozitif etkisinin ülke tabanına yayıldığını görmek, bizim için gurur verici olmuştur.

2022 Yılında ayrıca Petline süper Premium Pet Food üren skalamıza Türkiye’de eşi benzeri olmayan, Dünya çapında satış hacmi ve fırsatı yakalayan özel klinik ürünlerinin lansmanı yapılmıştır. Koruyucu hekimlik anayasasına uygun olarak üretilen bu ürünlerimiz yurt içinde ve yurt dışında klinik ve petshop’larda yerini almıştır.

Şirket yönetimin “Milli Sermaye, Global Marka” vizyonu çerçevesinde başlattığımız ihracat hamlemiz, 20’yi aşkın ülkede distribütörlüğe ulaşarak bu ülkümüzü taçlandırmış olup; %300’lük ihracat büyüme oranı ile gurur kaynağımız olmuştur.

2021

10 ülkeyi aşan ihracatı ile ülkemizin yıldız ihracat markalarından biri olma yolunda ilerleyen Petline, Türkiye içerisinde kurduğu bayi ağı ile ülkenin birçok şehrinde raflarda aranılan marka haline gelmiştir.

2020

İhracat ve yurt içi satışlarına hız katarak devam eden Petline Pet Food, Super Premium segmentinde Türkiye’nin en güzide markası olma özelliği ile çalışmalarına tüm hızıyla devam etmektedir.

2019

Dünyanın en büyük maya üreticisi olan Alltech firması ile formülüzasyon ve içerik hususlarında ticari partnerlik anlaşmaları yapılmış, bu birliktelik Türkiye’nin en önemli mama inovasyonlarından biri olarak kabul edilmiştir. 

Çok beğenilen ambalaj tasarımlarını, dünyanın en ileri ambalaj teknolojileri ile birleştiren Petline, katıldığı fuarların neticesinde, dağıtım ağına çok güçlü bayiler katmış, 5 ülkeye ihracat yapmıştır. 

Türkiye’nin en geniş ürün yelpazesine sahip mama markası olan Petline, %100 yeme garantisi ve yarattığı memnuniyet ile başarısını müşterileri ile paylaşmıştır.

2018

Üçüncü nesil ambalaj çalışmalarına bambaşka bir bakış ve anlayış ile hazırlanan firma, içerik, tasarım, ambalaj hususlarında dünya çapında çalışmalar yapmış, tüm çalışmalarını bu yıl içinde tamamlamıştır.

2017

ISO 22000:2005 Gıda Sertifikalarına sahip olan Petline Pet Food, ihracat çalışmalarına başlanmıştır. Petline markasının dünya patenti ile ilgili tescil çalışmaları başlamıştır. 

2016

Petline Pet Food , Karnaval Ambalaj Gıda ve Yem Limited Şirketi tarafından satın alınmıştır.

Sektörde satın alım rakamları ile kendisinden oldukça bahsedilen bir marka haline gelmiştir.

2015

300.000’inci ürünün satışı gerçekleşmiş, sürdürülebilir kalite ve yaygın bayi ağı ile Petline Pet Food sektörde ciro rekorları kırmıştır.

2014

200.000’inci paket piyasaya sunulmuştur.

2013

İkinci nesil ambalajı ile toplamda 11 çeşitlik bir ürün yelpazesi, bayi ve müşterilerinin beğenisine sunulmuştur.

2012

İlk 100.000’inci ürün piyasaya sürülmüş ve Petline mamalarındaki lezzetlilik ön plana çıkmış, piyasa tarafından aranılan ürün haline gelmiştir.

2011

Türkiye içi dağıtım kanallarının etkisiyle Petline, ülkenin belirli bölgelerinde dağıtılmaya başlanmıştır.

2010

Birinci nesil ambalajları ile  sektöre bambaşka bir giriş yapan Petline, kısa sürede sektör profesyonelleri tarafından talep edilen bir ürün haline gelmeye başlamıştır.

2009
Petline Pet Food’un kuruluşu